![]() |
Máte oteklé kotníky a bolí Vás lýtka?Zacvičte si disktrétně pod pracovním stolem!
|
V předchozím článku JAK NA OTEKLÉ KOTNÍKY? jsme Vám přinesli informace o vzniku a následně doporučené prevenci pro zamezení vzniku křečových žil, pro omezení bolesti lýtek a vzniklých otoků kotníků, které jsou důsledkem jednostranně zaměřeného pohybu - stálého sezení nebo stání. Tento problém řešíme především v zaměstnání.
Kromě doporučení nošení zdravotních kompresních punčoch s podpůrným účinkem si můžeme pomoci i jednoduchým cvičením a správným sezením, kdy velmi podpoříme správnou ergonomii páteře.
SPRÁVNÉ SEZENÍ
Dbejte na zachování správných úhlu svého trupu při sezení u pracovního stolu a zajistěte, aby Vaše kyčle byly vždy výše než Vaše kolena:
- usnadníte tak průtok krvi a zamezíte následnému otoku kotníků
- tento posez Vás donutí narovnat krční páteř, čímž předcházíte její bolesti, vyhřeznutí plotének a vzniku migrény
Jako podpůrný prostředek pro správnou ergonomii sezení si kromě kvalitní židle pořiďte Balanční podložku, která má hladkou i masírovací stranu. Seženete ji v každých zdravotních potřebách a stojí řádově pár stovek korun:
- umístěna na podsedák židle Vám umožní "rehabilitovat" páteř i během práce vsedě
- vestoje ji lze využít a na posilování hlubokého svalového systému - stoupněte na ní a snažte se udržet rovnováhu
- při použití "masírovací" strany vestoje si aktivujete reflexní zóny chodidel
- při použití "masírovací" strany vsedě preventivně bojujete proti celulitidě
JEDNODUCHÉ CVIKY, KTERÉ MŮŽETE PROVÁDĚT PŘI PRÁCI VSEDĚ, VESTOJE nebo VLEŽE
Níže jsou jednoduše zobrazeny cviky, které můžete pohodlně a diskrétně provádět i při samotné práci pod pracovním stolem. Jako další doporučení přidáváme radu - minimálně 1x za hodinu se projděte - dojděte si na toaletu, mrknout se z okna, uvařit si kávu nebo si prostě jen tak udělejte 20 kroků po místnosti. Je to nedocenitelná prevence pro vznik křečových žil, oteklých kotníků a bolavých lýtek.